Rohm Semiconductor MCR006YRTF1300
MCR006YRTF1300 picture photo
Mfg. Part Number
MCR006YRTF1300
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
MCR006YRTF1300.pdf
Availability of MCR006YRTF1300
QUANTITY
MCR006YRTF1300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR006YRTF1300
Internal Part NumberEIS-MCR006YRTF1300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR006YRTF1300
Related LinksMCR006Y, MCR006YRTF1300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR006YRTF1300 Details Description
Related parts for MCR006YRTF1300
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-TSSOP datasheet.pdf
KEYING RECEPTACLE MODULE- 12MM datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OCT TRANSP D-TYP LATCH20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 4V 20% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 72MM datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 50MM 12-24VDC NPN datasheet.pdf
CUTTER SIDE TAPERED FLUSH 5.0" datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 180D SOL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 1% 250VDC AXIAL datasheet.pdf