TDK Corporation C2012C0G2E682K125AA
C2012C0G2E682K125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012C0G2E682K125AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 250V C0G 0805
Datasheet Download
C2012C0G2E682K125AA.pdf
Availability of C2012C0G2E682K125AA
QUANTITY
C2012C0G2E682K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012C0G2E682K125AA
Internal Part NumberEIS-C2012C0G2E682K125AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012C0G2E682K125AA
Related LinksC2012C0G2, C2012C0G2E682K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012C0G2E682K125AA Details Description
Related parts for C2012C0G2E682K125AA
FIXED IND 1.2UH 3.1A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.61 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16L788 100QFP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 72.3 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 4W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
LEAD MINIPRO BOTH ENDS PVC CC 70 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf