TDK Corporation C2012CH2A223K125AC
C2012CH2A223K125AC picture photo
Mfg. Part Number
C2012CH2A223K125AC
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V CH 0805
Datasheet Download
C2012CH2A223K125AC.pdf
Availability of C2012CH2A223K125AC
QUANTITY
C2012CH2A223K125AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012CH2A223K125AC
Internal Part NumberEIS-C2012CH2A223K125AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012CH2A223K125AC
Related LinksC2012CH2A, C2012CH2A223K125AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012CH2A223K125AC Details Description
Related parts for C2012CH2A223K125AC
CABLE BNC MALE RG58C/U 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
ACCELEROMETER 2AXIS 16-LGA datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 4POS datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 19MM datasheet.pdf
IC MCU 128KB 8KB RAM 85LGA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A datasheet.pdf