Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH53AN
D38999/24JH53AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH53AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH53AN.pdf
Availability of D38999/24JH53AN
QUANTITY
D38999/24JH53AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH53AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH53AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH53AN
Related LinksD38999/, D38999/24JH53AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH53AN Details Description
Related parts for D38999/24JH53AN
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 16K 20SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 470MA 460 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN IDC 16POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf