TDK Corporation C2012X6S0J226M125AB
C2012X6S0J226M125AB picture photo
Mfg. Part Number
C2012X6S0J226M125AB
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0805
Datasheet Download
C2012X6S0J226M125AB.pdf
Availability of C2012X6S0J226M125AB
QUANTITY
C2012X6S0J226M125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012X6S0J226M125AB
Internal Part NumberEIS-C2012X6S0J226M125AB
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012X6S0J226M125AB
Related LinksC2012X6S0, C2012X6S0J226M125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012X6S0J226M125AB Details Description
Related parts for C2012X6S0J226M125AB
FIXED IND 1.8NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC CTLR SMPS SW MODE 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf