KEMET C320C223M1U5TA
C320C223M1U5TA picture photo
Mfg. Part Number
C320C223M1U5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
C320C223M1U5TA.pdf
Availability of C320C223M1U5TA
QUANTITY
C320C223M1U5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C320C223M1U5TA
Internal Part NumberEIS-C320C223M1U5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C320C223M1U5TA
Related LinksC320C22, C320C223M1U5TA Datasheet, KEMET Distributor
C320C223M1U5TA Details Description
Related parts for C320C223M1U5TA
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPLICE TWIST LOCK 14-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf