TDK Corporation C3216C0G1H153J/1.15
C3216C0G1H153J/1.15 picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G1H153J/1.15
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G1H153J/1.15.pdf
Availability of C3216C0G1H153J/1.15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216C0G1H153J/1.15 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G1H153J/1.15
Internal Part NumberEIS-C3216C0G1H153J/1.15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G1H153J/1.15
Related LinksC3216C0G1, C3216C0G1H153J/1.15 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G1H153J/1.15 Details Description
Related parts for C3216C0G1H153J/1.15
RES SMD 82.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG02G/AF02/AFE02T datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V TO92-3 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL NATURAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf