TDK Corporation C3216C0G1H822J060AA
C3216C0G1H822J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G1H822J060AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G1H822J060AA.pdf
Availability of C3216C0G1H822J060AA
QUANTITY
C3216C0G1H822J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G1H822J060AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G1H822J060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G1H822J060AA
Related LinksC3216C0G1, C3216C0G1H822J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G1H822J060AA Details Description
Related parts for C3216C0G1H822J060AA
IC AMP AUDIO PWR 25W MULTIWATT11 datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC VREG MULTIFUNCTION POWERSO36 datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.9A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
SLMT,STR,NIB,USFT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf