TDK Corporation C3216C0G2E392J115AA
C3216C0G2E392J115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2E392J115AA
Brief Description
CAP CER 3900PF 250V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2E392J115AA.pdf
Availability of C3216C0G2E392J115AA
QUANTITY
C3216C0G2E392J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2E392J115AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2E392J115AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2E392J115AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2E392J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2E392J115AA Details Description
Related parts for C3216C0G2E392J115AA
IC DAC QUAD SERIAL 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOD882 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
POWER SUPPLY DC 35V/3A 70V/1.5A datasheet.pdf
DEVICE MARKER THM MT 30X 20/8 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 70MA 20 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf