TDK Corporation C3216C0G2J122K085AA
C3216C0G2J122K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J122K085AA
Brief Description
CAP CER 1200PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J122K085AA.pdf
Availability of C3216C0G2J122K085AA
QUANTITY
C3216C0G2J122K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J122K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J122K085AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J122K085AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J122K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J122K085AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J122K085AA
TVS DIODE 64.1VWM 108.15VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 15ppm 8pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
"MICRO 51C P 18"" WHT JACKS NI" datasheet.pdf
BEARING datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf