TDK Corporation C3216X5R1A335K/0.85
C3216X5R1A335K/0.85 picture photo
Mfg. Part Number
C3216X5R1A335K/0.85
Brief Description
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206
Datasheet Download
C3216X5R1A335K/0.85.pdf
Availability of C3216X5R1A335K/0.85
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216X5R1A335K/0.85 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X5R1A335K/0.85
Internal Part NumberEIS-C3216X5R1A335K/0.85
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X5R1A335K/0.85
Related LinksC3216X5R1, C3216X5R1A335K/0.85 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X5R1A335K/0.85 Details Description
Related parts for C3216X5R1A335K/0.85
IC INVERTER 8-INPUT 20SOP datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM50H/MC50F/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 36-110V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 82MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 5.43A 12 MOHM TH datasheet.pdf