TDK Corporation C3216X8R1H154K085AA
C3216X8R1H154K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X8R1H154K085AA
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X8R 1206
Datasheet Download
C3216X8R1H154K085AA.pdf
Availability of C3216X8R1H154K085AA
QUANTITY
C3216X8R1H154K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X8R1H154K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216X8R1H154K085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC Series High Temperature X8R MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X8R1H154K085AA
Related LinksC3216X8R1, C3216X8R1H154K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X8R1H154K085AA Details Description
Related parts for C3216X8R1H154K085AA
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SW ROTRY FIXD LVR ROL SPDT 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES 22 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
STAR 1-1/2" A VFN LS 25 PER PKG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323 datasheet.pdf
PWO 16-POT/S datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
192 kHz Stereo Asynchronous Sample Rate Converter IC datasheet.pdf