TDK Corporation C3216Y5V1A106Z/1.15
C3216Y5V1A106Z/1.15 picture photo
Mfg. Part Number
C3216Y5V1A106Z/1.15
Brief Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206
Datasheet Download
C3216Y5V1A106Z/1.15.pdf
Availability of C3216Y5V1A106Z/1.15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216Y5V1A106Z/1.15 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216Y5V1A106Z/1.15
Internal Part NumberEIS-C3216Y5V1A106Z/1.15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
PCN Obsolescence/ EOLMLCC Y5V 15/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216Y5V1A106Z/1.15
Related LinksC3216Y5V1, C3216Y5V1A106Z/1.15 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216Y5V1A106Z/1.15 Details Description
Related parts for C3216Y5V1A106Z/1.15
CONN TERM BLK END COVER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 1.58"L X 1.58"W datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 123K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
RES 20 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD datasheet.pdf