TDK Corporation C3225C0G1H223J125AA
C3225C0G1H223J125AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225C0G1H223J125AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G 1210
Datasheet Download
C3225C0G1H223J125AA.pdf
Availability of C3225C0G1H223J125AA
QUANTITY
C3225C0G1H223J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225C0G1H223J125AA
Internal Part NumberEIS-C3225C0G1H223J125AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225C0G1H223J125AA
Related LinksC3225C0G1, C3225C0G1H223J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225C0G1H223J125AA Details Description
Related parts for C3225C0G1H223J125AA
CONN HEADER 19PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X16 TRANSFL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
RES 150K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.9A 88.4 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf