TDK Corporation C3225CH2A683J230AA
C3225CH2A683J230AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225CH2A683J230AA
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V CH 1210
Datasheet Download
C3225CH2A683J230AA.pdf
Availability of C3225CH2A683J230AA
QUANTITY
C3225CH2A683J230AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225CH2A683J230AA
Internal Part NumberEIS-C3225CH2A683J230AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225CH2A683J230AA
Related LinksC3225CH2A, C3225CH2A683J230AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225CH2A683J230AA Details Description
Related parts for C3225CH2A683J230AA
POLYSWITCH 0.35A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ 16SOIC datasheet.pdf
TRANSFER DIP SWITCH datasheet.pdf
CONTROL REMOTE DSPLY KEYPD W-CBL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 4POS 2MM 30GOLD datasheet.pdf
TRANSFORMER (QUAD 1:1) datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 8C datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 5A AC/DC datasheet.pdf