Murata Electronics North America GRM033R71C182KA88D
GRM033R71C182KA88D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71C182KA88D
Brief Description
CAP CER 1800PF 16V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71C182KA88D.pdf
Availability of GRM033R71C182KA88D
QUANTITY
GRM033R71C182KA88D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71C182KA88D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71C182KA88D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71C182KA88D
Related LinksGRM033R71, GRM033R71C182KA88D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71C182KA88D Details Description
Related parts for GRM033R71C182KA88D
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK CUNI RL MNT WM BG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-11POS OPEN FRM datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 4POS DUAL 15AU datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
ANT NANOANT GPS EMB EVAL BD SMA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 7.62MM BLACK datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 38.4MHZ CMOS SMD datasheet.pdf