TDK Corporation C3225NP02J333J250AA
C3225NP02J333J250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225NP02J333J250AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 630V NP0 1210
Datasheet Download
C3225NP02J333J250AA.pdf
Availability of C3225NP02J333J250AA
QUANTITY
C3225NP02J333J250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225NP02J333J250AA
Internal Part NumberEIS-C3225NP02J333J250AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225NP02J333J250AA
Related LinksC3225NP02, C3225NP02J333J250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225NP02J333J250AA Details Description
Related parts for C3225NP02J333J250AA
POT 50 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .052" datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 32VDC BLADE ATO/ATC datasheet.pdf
CONN SPLIT PIN 20-14AWG U M-N-L datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 4.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 25POS+1GND WIRE WRAP datasheet.pdf