TDK Corporation C3225X6S1H475K250AB
C3225X6S1H475K250AB picture photo
Mfg. Part Number
C3225X6S1H475K250AB
Brief Description
CAP CER 4.7UF 50V X6S 1210
Datasheet Download
C3225X6S1H475K250AB.pdf
Availability of C3225X6S1H475K250AB
QUANTITY
C3225X6S1H475K250AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X6S1H475K250AB
Internal Part NumberEIS-C3225X6S1H475K250AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X6S1H475K250AB
Related LinksC3225X6S1, C3225X6S1H475K250AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X6S1H475K250AB Details Description
Related parts for C3225X6S1H475K250AB
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LEAD ALLIG-STK BAN PLUG BLK 36" datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPDT 5A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.12"LX3.7"W datasheet.pdf