TDK Corporation C3225X7R1H105M/2.00
C3225X7R1H105M/2.00 picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R1H105M/2.00
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R1H105M/2.00.pdf
Availability of C3225X7R1H105M/2.00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3225X7R1H105M/2.00 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R1H105M/2.00
Internal Part NumberEIS-C3225X7R1H105M/2.00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R1H105M/2.00
Related LinksC3225X7R1, C3225X7R1H105M/2.00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R1H105M/2.00 Details Description
Related parts for C3225X7R1H105M/2.00
FIXED IND 560UH 2.5A 146 MOHM datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00091UF RADIAL datasheet.pdf