TDK Corporation C3225X7R2A225K230AM
C3225X7R2A225K230AM picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R2A225K230AM
Brief Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R2A225K230AM.pdf
Availability of C3225X7R2A225K230AM
QUANTITY
C3225X7R2A225K230AM Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R2A225K230AM
Internal Part NumberEIS-C3225X7R2A225K230AM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
C Series Open Mode Capacitor
C Series Open Mode Design MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R2A225K230AM
Related LinksC3225X7R2, C3225X7R2A225K230AM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R2A225K230AM Details Description
Related parts for C3225X7R2A225K230AM
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7S 1206 datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 330 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
RES 3.48M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.5A 138 MOHM datasheet.pdf