Crystek Corporation C3391-155.520
C3391-155.520 picture photo
Mfg. Part Number
C3391-155.520
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
C3391-155.520.pdf
Availability of C3391-155.520
QUANTITY
C3391-155.520 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3391-155.520
Internal Part NumberEIS-C3391-155.520
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC33xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3391-155.520
Related LinksC3391-, C3391-155.520 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3391-155.520 Details Description
Related parts for C3391-155.520
IC A/D CONV 24BIT MICRPWR 16SSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK POLY W/ADH 1/4 "X 4' datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 2% 630VDC RAD datasheet.pdf
TIP CHISEL 0.181 FOR WSP80 datasheet.pdf
IC TXRX/REGISTER 3ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SC70 datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.9A 160 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
PWRBLADE V/T HDR datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf