TDK Corporation C4520JB3D471M130KA
C4520JB3D471M130KA picture photo
Mfg. Part Number
C4520JB3D471M130KA
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV JB 1808
Datasheet Download
C4520JB3D471M130KA.pdf
Availability of C4520JB3D471M130KA
QUANTITY
C4520JB3D471M130KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4520JB3D471M130KA
Internal Part NumberEIS-C4520JB3D471M130KA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4520JB3D471M130KA
Related LinksC4520JB3D, C4520JB3D471M130KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4520JB3D471M130KA Details Description
Related parts for C4520JB3D471M130KA
IC REG LDO 9V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 6PVH 4COL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf