TDK Corporation C4532C0G2E223J160KA
C4532C0G2E223J160KA picture photo
Mfg. Part Number
C4532C0G2E223J160KA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1812
Datasheet Download
C4532C0G2E223J160KA.pdf
Availability of C4532C0G2E223J160KA
QUANTITY
C4532C0G2E223J160KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532C0G2E223J160KA
Internal Part NumberEIS-C4532C0G2E223J160KA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532C0G2E223J160KA
Related LinksC4532C0G2, C4532C0G2E223J160KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532C0G2E223J160KA Details Description
Related parts for C4532C0G2E223J160KA
VARISTOR 198V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
MINIGRABBER/BANANA PLUG 12" BLU datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT FOR (2) UM4842 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TV 53C 53#20 SKT RECP datasheet.pdf
1000UF 500V 40X100MM 85C 5000H datasheet.pdf