TDK Corporation C4532CH2A473J200KA
C4532CH2A473J200KA picture photo
Mfg. Part Number
C4532CH2A473J200KA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V CH 1812
Datasheet Download
C4532CH2A473J200KA.pdf
Availability of C4532CH2A473J200KA
QUANTITY
C4532CH2A473J200KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532CH2A473J200KA
Internal Part NumberEIS-C4532CH2A473J200KA
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532CH2A473J200KA
Related LinksC4532CH2A, C4532CH2A473J200KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532CH2A473J200KA Details Description
Related parts for C4532CH2A473J200KA
FUSE 400MA 600V GLASS STD RJS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 240LFBGA datasheet.pdf
KEYPAD WITH LEGEND datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR14S/AE14G/CDR14S datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8-48" CLEAR datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf