TDK Corporation C4532X7T2J154K160KC
C4532X7T2J154K160KC picture photo
Mfg. Part Number
C4532X7T2J154K160KC
Brief Description
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1812
Datasheet Download
C4532X7T2J154K160KC.pdf
Availability of C4532X7T2J154K160KC
QUANTITY
C4532X7T2J154K160KC Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532X7T2J154K160KC
Internal Part NumberEIS-C4532X7T2J154K160KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532X7T2J154K160KC
Related LinksC4532X7T2, C4532X7T2J154K160KC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532X7T2J154K160KC Details Description
Related parts for C4532X7T2J154K160KC
VARISTOR 351V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 10BIT 24-SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
DIE SET ULTRA FASTPLUS 16-14AWG datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf