TDK Corporation C4532X7T2J304K250KA
C4532X7T2J304K250KA picture photo
Mfg. Part Number
C4532X7T2J304K250KA
Brief Description
CAP CER 0.3UF 630V X7T 1812
Datasheet Download
C4532X7T2J304K250KA.pdf
Availability of C4532X7T2J304K250KA
QUANTITY
C4532X7T2J304K250KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532X7T2J304K250KA
Internal Part NumberEIS-C4532X7T2J304K250KA
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532X7T2J304K250KA
Related LinksC4532X7T2, C4532X7T2J304K250KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532X7T2J304K250KA Details Description
Related parts for C4532X7T2J304K250KA
IC CPLD 128MC 10NS 100QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS.100 DL STR GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS MALE TYPE E STR datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RHT-4000 HAND TOOL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERG II DUAL RA datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 55W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 46A TO-247 datasheet.pdf
680UF 40V 18X30MM 125C 8000H datasheet.pdf