Bel Fuse Inc. C48-00R16-10S6-406
C48-00R16-10S6-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-00R16-10S6-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
C48-00R16-10S6-406.pdf
Availability of C48-00R16-10S6-406
QUANTITY
C48-00R16-10S6-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-00R16-10S6-406
Internal Part NumberEIS-C48-00R16-10S6-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-00R16-10S6-406
Related LinksC48-00R16, C48-00R16-10S6-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-00R16-10S6-406 Details Description
Related parts for C48-00R16-10S6-406
IC REG LDO 3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LINE RFI WIRE LOW LEAD 1A datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1.27MM GLD PCB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf