Bel Fuse Inc. C48-06R10-5P-106
C48-06R10-5P-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R10-5P-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 5C 5#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-06R10-5P-106.pdf
Availability of C48-06R10-5P-106
QUANTITY
C48-06R10-5P-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R10-5P-106
Internal Part NumberEIS-C48-06R10-5P-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R10-5P-106
Related LinksC48-06R1, C48-06R10-5P-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R10-5P-106 Details Description
Related parts for C48-06R10-5P-106
RES 1.25K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 26POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR OVER/UND 8-SOIC datasheet.pdf
CONN FMALE M12 4POS R/A 3M CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG DIP IDC 40POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf