Bel Fuse Inc. C48-06R16-10P8-406
C48-06R16-10P8-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R16-10P8-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 P TH PLUG LC
Datasheet Download
C48-06R16-10P8-406.pdf
Availability of C48-06R16-10P8-406
QUANTITY
C48-06R16-10P8-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R16-10P8-406
Internal Part NumberEIS-C48-06R16-10P8-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R16-10P8-406
Related LinksC48-06R16, C48-06R16-10P8-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R16-10P8-406 Details Description
Related parts for C48-06R16-10P8-406
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HOUSING EH 15POS 2.5MM CRMP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 107MA 19.5 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 110 OHM 0606 datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 3/16" 6.2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SGE-245-2-0680 00700C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming PG-DSO-8 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf