Bel Fuse Inc. C48-10R12-12P10-106
C48-10R12-12P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R12-12P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R12-12P10-106.pdf
Availability of C48-10R12-12P10-106
QUANTITY
C48-10R12-12P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R12-12P10-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R12-12P10-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R12-12P10-106
Related LinksC48-10R12, C48-10R12-12P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R12-12P10-106 Details Description
Related parts for C48-10R12-12P10-106
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 175MA 24V datasheet.pdf
RCVR OPTICAL 16MBD SERCOS SMA datasheet.pdf
REVERSING LOAD RELAY 6A 10-30V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf