Bel Fuse Inc. C48-10R12-12S-102
C48-10R12-12S-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R12-12S-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#20 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R12-12S-102.pdf
Availability of C48-10R12-12S-102
QUANTITY
C48-10R12-12S-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R12-12S-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R12-12S-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R12-12S-102
Related LinksC48-10R1, C48-10R12-12S-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R12-12S-102 Details Description
Related parts for C48-10R12-12S-102
JUMPER-H1500TR/A3049W/X 8" datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 800V 3A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SINK 35MM X 35MM X 7.5MM datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO216AA datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 900MA 155 MOHM datasheet.pdf