Texas Instruments INA154UG4
INA154UG4 picture photo
Mfg. Part Number
INA154UG4
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP DIFF 3.1MHZ 8SOIC
Datasheet Download
INA154UG4.pdf
Availability of INA154UG4
QUANTITY
INA154UG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of INA154UG4
Internal Part NumberEIS-INA154UG4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package75
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTube
Amplifier TypeDifferential
Number of Circuits1
Output Type-
Slew Rate14 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth3.1MHz
Current - Input Bias-
Voltage - Input Offset100µV
Current - Supply2.4mA
Current - Output / Channel60mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)8 V ~ 36 V, ±4 V ~ 18 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)INA154UG4
Related LinksINA1, INA154UG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
INA154UG4 Details Description
Related parts for INA154UG4
CABLE MOD COIL 8COND BLACK 14' datasheet.pdf
IND DELAY LINE 200PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A 10DFN datasheet.pdf
RES 130 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.2V 10WSON datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
CONN 15POS F PC YC SHELL 4-40INS datasheet.pdf