Bel Fuse Inc. C48-10R14-15S-106
C48-10R14-15S-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R14-15S-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 15C 15#20 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R14-15S-106.pdf
Availability of C48-10R14-15S-106
QUANTITY
C48-10R14-15S-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R14-15S-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R14-15S-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R14-15S-106
Related LinksC48-10R1, C48-10R14-15S-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R14-15S-106 Details Description
Related parts for C48-10R14-15S-106
CONN PIN IDC 40POS SHORT W/O EAR datasheet.pdf
IC 4-BIT SYNC BIN CNTR 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 36.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING PVC BLK 25' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 400UF 20% 100V FLATPACK datasheet.pdf