Vishay/Dale TNPW12107K50BETA
TNPW12107K50BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12107K50BETA
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12107K50BETA.pdf
Availability of TNPW12107K50BETA
QUANTITY
TNPW12107K50BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12107K50BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12107K50BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12107K50BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12107K50BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12107K50BETA Details Description
Related parts for TNPW12107K50BETA
IC SAFETY SYSTEM CHARGER 12-TDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC/10A90-250VAC ZC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FAN 100VAC 80X38MM WR datasheet.pdf
INSERT MALE 5POS CRIMP datasheet.pdf