Bel Fuse Inc. C48-10R14-7S-402
C48-10R14-7S-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R14-7S-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 7C 7#16 S BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R14-7S-402.pdf
Availability of C48-10R14-7S-402
QUANTITY
C48-10R14-7S-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R14-7S-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R14-7S-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R14-7S-402
Related LinksC48-10R1, C48-10R14-7S-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R14-7S-402 Details Description
Related parts for C48-10R14-7S-402
MOSFET N-CH 20V 75A DPAK datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14-SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 14POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
LED PM IND PROMINENT RED datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 37C S 12" WHT FLOAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80 datasheet.pdf
500 TB SPR PLU HOOK/E datasheet.pdf
RES SMD 0.221 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf