Bel Fuse Inc. C48-10R16-24P8-106
C48-10R16-24P8-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R16-24P8-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24C 24#20 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R16-24P8-106.pdf
Availability of C48-10R16-24P8-106
QUANTITY
C48-10R16-24P8-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R16-24P8-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R16-24P8-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R16-24P8-106
Related LinksC48-10R16, C48-10R16-24P8-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R16-24P8-106 Details Description
Related parts for C48-10R16-24P8-106
RES SMD 261KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 200MA 7.8 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 796K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 10W datasheet.pdf