Bel Fuse Inc. C48-10R20-39S8-102
C48-10R20-39S8-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-39S8-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R20-39S8-102.pdf
Availability of C48-10R20-39S8-102
QUANTITY
C48-10R20-39S8-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-39S8-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-39S8-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-39S8-102
Related LinksC48-10R20, C48-10R20-39S8-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-39S8-102 Details Description
Related parts for C48-10R20-39S8-102
DIE SET CONN RG59/62 BELDEN 8281 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-10POS 9DECK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR SPST 500A 24V datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 30.48MM datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 50 POS datasheet.pdf
1-1/4" ADHESIVE BACKED RACEWAY 8 datasheet.pdf
INDUCTOR 50.0MH COMMON MODE VERT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf