Bel Fuse Inc. C48-16R10-20P10-406
C48-16R10-20P10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R10-20P10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R10-20P10-406.pdf
Availability of C48-16R10-20P10-406
QUANTITY
C48-16R10-20P10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R10-20P10-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R10-20P10-406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R10-20P10-406
Related LinksC48-16R10, C48-16R10-20P10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R10-20P10-406 Details Description
Related parts for C48-16R10-20P10-406
RES 39 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 44POS 5A datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 420UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf