Bel Fuse Inc. C48-16R12Y12S10-406
C48-16R12Y12S10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R12Y12S10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 S BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R12Y12S10-406.pdf
Availability of C48-16R12Y12S10-406
QUANTITY
C48-16R12Y12S10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R12Y12S10-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R12Y12S10-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R12Y12S10-406
Related LinksC48-16R12, C48-16R12Y12S10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R12Y12S10-406 Details Description
Related parts for C48-16R12Y12S10-406
IDC CABLE - MPK24K/MC24G/X datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT PARALLEL20SOIC datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 30V 1.60A RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 109 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 6POS W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
LED COB CX1510 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8XDFN datasheet.pdf