Bel Fuse Inc. C48-16R12Y12S6-402
C48-16R12Y12S6-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R12Y12S6-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#20 S BY PLUG WC
Datasheet Download
C48-16R12Y12S6-402.pdf
Availability of C48-16R12Y12S6-402
QUANTITY
C48-16R12Y12S6-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R12Y12S6-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R12Y12S6-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R12Y12S6-402
Related LinksC48-16R12, C48-16R12Y12S6-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R12Y12S6-402 Details Description
Related parts for C48-16R12Y12S6-402
CONN HDR DUAL 64POS .100 SRT AU datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SOD123 datasheet.pdf
RES 1.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP SILICON 0.1UF 15% 11V 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA datasheet.pdf