Bel Fuse Inc. C48-16R14-4P7-106
C48-16R14-4P7-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R14-4P7-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 4C 9#20 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R14-4P7-106.pdf
Availability of C48-16R14-4P7-106
QUANTITY
C48-16R14-4P7-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R14-4P7-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R14-4P7-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R14-4P7-106
Related LinksC48-16R1, C48-16R14-4P7-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R14-4P7-106 Details Description
Related parts for C48-16R14-4P7-106
CONN SPLIC BUTT 10-12 AWG STRAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V datasheet.pdf
RES SMD 3.9KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 300MA 140 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.5KV 250MA DO204 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 7.5MM datasheet.pdf