Bel Fuse Inc. C48-16R14-7S9-102
C48-16R14-7S9-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R14-7S9-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 7C 7#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R14-7S9-102.pdf
Availability of C48-16R14-7S9-102
QUANTITY
C48-16R14-7S9-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R14-7S9-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R14-7S9-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R14-7S9-102
Related LinksC48-16R1, C48-16R14-7S9-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R14-7S9-102 Details Description
Related parts for C48-16R14-7S9-102
BACKSHELL DB37 CLAM SLIM BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
VARISTOR 504V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 240V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
THERMAL PAD H48-2K TO-220 0.1MM datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 16 OHM 2506 datasheet.pdf