Bel Fuse Inc. C48-16R16Y24S8-402
C48-16R16Y24S8-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R16Y24S8-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24C 24#20 S BY PLUG WC
Datasheet Download
C48-16R16Y24S8-402.pdf
Availability of C48-16R16Y24S8-402
QUANTITY
C48-16R16Y24S8-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R16Y24S8-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R16Y24S8-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R16Y24S8-402
Related LinksC48-16R16, C48-16R16Y24S8-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R16Y24S8-402 Details Description
Related parts for C48-16R16Y24S8-402
IC 18BIT BUS TXRX SSCLK 56-BGA datasheet.pdf
HDC-KIT-HE 48.150 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C AMBER SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 787 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf