Bel Fuse Inc. C48-16R18-11P-402
C48-16R18-11P-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-11P-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 11C 10#16 1#2 P BY PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-11P-402.pdf
Availability of C48-16R18-11P-402
QUANTITY
C48-16R18-11P-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-11P-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-11P-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-11P-402
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-11P-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-11P-402 Details Description
Related parts for C48-16R18-11P-402
PATCH CORD MINGRABBR TST CLP 12" datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG SMA datasheet.pdf
TAPE ALUM/GLASS CLOTH 2" X 36YD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP 470MF 5.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1923FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLIES datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.51UF RADIAL datasheet.pdf