Bel Fuse Inc. C48-16R18-14P-106
C48-16R18-14P-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14P-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-14P-106.pdf
Availability of C48-16R18-14P-106
QUANTITY
C48-16R18-14P-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14P-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14P-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14P-106
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-14P-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14P-106 Details Description
Related parts for C48-16R18-14P-106
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 26AWG 15SAU 7CKT datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP/N CH 40V 1.8A 6HUSON datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
508 TB SP CL PARALLEL/T datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 37.5KV 50MA AXIAL datasheet.pdf