Bel Fuse Inc. C48-16R20-16P10-106
C48-16R20-16P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20-16P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R20-16P10-106.pdf
Availability of C48-16R20-16P10-106
QUANTITY
C48-16R20-16P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20-16P10-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R20-16P10-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20-16P10-106
Related LinksC48-16R20, C48-16R20-16P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20-16P10-106 Details Description
Related parts for C48-16R20-16P10-106
THERMISTOR PTC 470 OHM 1% 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE STR PCB datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 61POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf