Bel Fuse Inc. C48-16R24Y43P8-402
C48-16R24Y43P8-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R24Y43P8-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 43C 23#20 20#16 P BY PLU
Datasheet Download
C48-16R24Y43P8-402.pdf
Availability of C48-16R24Y43P8-402
QUANTITY
C48-16R24Y43P8-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R24Y43P8-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R24Y43P8-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R24Y43P8-402
Related LinksC48-16R24, C48-16R24Y43P8-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R24Y43P8-402 Details Description
Related parts for C48-16R24Y43P8-402
IC IR RCVR MOD 38KHZ DOME RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 250UF 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 490MA 890 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A datasheet.pdf
KJA SERIES III datasheet.pdf
250 TB SPRING CLAMP HIGH datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220 datasheet.pdf