Bel Fuse Inc. C48-16R24Y57S8-406
C48-16R24Y57S8-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R24Y57S8-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2#12 55#20 S BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R24Y57S8-406.pdf
Availability of C48-16R24Y57S8-406
QUANTITY
C48-16R24Y57S8-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R24Y57S8-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R24Y57S8-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R24Y57S8-406
Related LinksC48-16R24, C48-16R24Y57S8-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R24Y57S8-406 Details Description
Related parts for C48-16R24Y57S8-406
CONN JACK STEREO R/A 5PIN 3.5MM datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 20POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf