Cree Inc. C5SMB-GJS-CU34Q8T2
C5SMB-GJS-CU34Q8T2 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Brief Description
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMB-GJS-CU34Q8T2.pdf
Availability of C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C5SMB-GJS-CU34Q8T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Internal Part NumberEIS-C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesScreenmaster®
PackagingTape & Box (TB)
ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating2412mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.20mm x 3.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant527nm
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)10.90mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Related LinksC5SMB-GJS, C5SMB-GJS-CU34Q8T2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMB-GJS-CU34Q8T2 Details Description
Related parts for C5SMB-GJS-CU34Q8T2
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT363 datasheet.pdf