Cree Inc. C5SMF-GJF-CW34Q7T2
C5SMF-GJF-CW34Q7T2 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMF-GJF-CW34Q7T2
Brief Description
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMF-GJF-CW34Q7T2.pdf
Availability of C5SMF-GJF-CW34Q7T2
QUANTITY
C5SMF-GJF-CW34Q7T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMF-GJF-CW34Q7T2
Internal Part NumberEIS-C5SMF-GJF-CW34Q7T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesScreenmaster®
PackagingTape & Box (TB)
ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating4725mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.10mm x 3.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant527nm
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)10.95mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMF-GJF-CW34Q7T2
Related LinksC5SMF-GJF, C5SMF-GJF-CW34Q7T2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMF-GJF-CW34Q7T2 Details Description
Related parts for C5SMF-GJF-CW34Q7T2
CONN RECEPT PIN .025-.037" .080" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC COMPARATOR OD LV 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 360 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf